Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

7/8 '2018


Miasta dla ludzi

Miasta dla ludziOferta dla Architekta

Oferta dla Architekta 

 


ENTRA DESIGN AWARDS 2018
ENTRA DESIGN AWARDS 201810.07.2018 / wtorek

KONKURS DLA ARCHITEKTÓW I PROJEKTANTÓW WNĘTRZ.
Tematem przewodnim konkursu jest wykorzystanie drzwi wewnętrznych oraz wewnętrznych wejściowych w mieszkaniach oraz obiektach publicznych.

Botaniczne inspiracje Muraspec
Botaniczne inspiracje Muraspec07.07.2018 / sobota

Kwiaty to wdzięczny i lubiany motyw zdobniczy. Nawet moda na beton, stal i cegłę, silnie obecna we wnętrzach, nie jest w stanie zagrozić kwiatowym motywom na tapetach, tapicerkach, poduszkach i zasłonach. I dobrze! Kwiaty to czyste piękno, łagodność i naturalna ozdoba. Muraspec z dumą wprowadza na rynek swoje nowe, kwiatowe propozycje w gamie okładzin ściennych oraz tkanin obiciowych i lekkich materiałów.

Łazienka w pełnych barwach
Łazienka w pełnych barwach04.07.2018 / środa

Współczesne łazienki to nie tylko miejsce, w którym prym wiedzie funkcjonalność. To również przemyślane aranżacje i perfekcyjne zestawienia kolorystyczne. Idealnie dobranych barw kafli nie mogą psuć jednak rzucające się w oczy uszczelnienia w innym kolorze. Marka Den Braven oferuje więc Silikon Extra Sanitarny, który zabezpieczy łazienkę przed wilgocią, a jednocześnie dzięki szerokiej palecie kolorów, pozwoli odpowiednio dopasować silikonową fugę do całej kompozycji.

Szkło w drapaczach chmur - wyzwania
Szkło w drapaczach chmur - wyzwania04.07.2018 / środa

Zastosowanie szkła w tzw. drapaczach chmur (tj. wieżowcach o wysokości ponad 600 metrów) często wydaje się oczywistością w kontekście aspektów technicznych. Jednak zaawansowane technologicznie przeszklenia o dużej wytrzymałości, pokrywające współczesne megawieżowce takie jak Burdż Chalifa w Dubaju, mają równie istotne znaczenie dla parametrów budynku jak stal i beton.

Konkurs „Wymień AZBEST na CREATON!”
Konkurs „Wymień AZBEST na CREATON!”04.07.2018 / środa

Do 20 lipca 2018 roku potrwa konkurs „Wymień AZBEST na CREATON”. Na uczestników czeka nagroda w postaci płyty falistej z włóknocementu marki CREATON – nowoczesnego, bezpiecznego pokrycia, które z powodzeniem może zastąpić stary, azbestowy dach.

TEAIS – innowacyjność i rozwój
TEAIS – innowacyjność i rozwój04.07.2018 / środa

Teais jest specjalistycznym producentem i dystrybutorem z branży budowlanej. Firma dba o jakość produktów i uznanie klientów przez co jest obecnie rozpoznawalną marką. Teais Polonia otworzył oddział w Polsce, którego zadaniem jest dystrybucja produktów na terenie kraju i we wschodniej części Europy.

Gdynia Design Days 2018
Gdynia Design Days 201805.07.2018 / czwartek

Już po raz 11. w PPNT Gdynia | Centrum Designu spotkają się profesjonaliści z polskiej branży projektowej i entuzjaści dobrego wzornictwa. Dziesięć letnich dni między 6 a 15 lipca wypełnią po brzegi warsztaty, wykłady, wystawy, panele dyskusyjne i projekcje filmowe. Zanim jednak poznany pełen program GDD2018, warto przyjrzeć się identyfikacji wizualnej festiwalu.

Konkurs „Drewno w Architekturze”
Konkurs „Drewno w Architekturze”04.07.2018 / środa

Drewno jest materiałem odwiecznym. Wiążą się z nim początki cywilizacji i pierwsze budowle tworzone przez ludzi. Było stosowane w każdej z epok architektonicznych i we wszystkich typach budynków. Po dziś dzień jest jednym z najbardziej popularnych tworzyw służących kształtowaniu środowiska życia człowieka.

CADIZOWY zawrót głowy!
CADIZOWY zawrót głowy! 02.07.2018 / poniedziałek

Od lat naukowcy pochylają się nad tematem znaczenia barw w pomieszczeniach. Wpływ kolorów na psychikę człowieka potwierdzają tak najnowsze badania, jak i starożytne filozofie sprzed kilku tysięcy lat… Nie jest obojętne jakimi kolorami się otaczamy, gdyż każdy z nich ma inne właściwości i inaczej na nas wpływa.

Dlaczego warto mieć taras na gruncie?
Dlaczego warto mieć taras na gruncie?29.06.2018 / piątek

Popularne niegdyś konstrukcje na płycie betonowej, wykańczane płytkami ceramicznymi, są kłopotliwe w budowie i użytkowaniu. Dlatego coraz częściej zamiast nich wybiera się tarasy osadzane bezpośrednio na gruncie. Buduje się je szybciej, łatwiej i taniej.