Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

11 '2018


Miasta dla ludzi


Oferta dla Architekta

Oferta dla Architekta 

 Próżniowe pakiety szybowe od Guardian Glass
Próżniowe pakiety szybowe od Guardian Glass15.11.2018 / czwartek

Firma Guardian Glass opracowała innowacyjną technologię, która zrewolucjonizowała metodę produkcji szkleń o wysokich parametrach. Przełomowa technologia spełnia wymogi dotyczące wydajności energii cieplnej. Dotychczas była z powodzeniem stosowana w chłodnictwie komercyjnym jednak wciąż pojawiają się nowe możliwości wykorzystania jej przez inne branże.

Defra – „Diament meblarstwa 2019”
Defra – „Diament meblarstwa 2019”15.11.2018 / czwartek

Już po raz trzynasty kapituła konkursu Diament Meblarstwa złożona m.in. z architektów, projektantów wnętrz, dziennikarzy, ekspertów branżowych i przedstawicieli handlu wyróżniła najlepsze produkty w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz na rynku. W tegorocznej edycji konkursu uznanie ekspertów zdobyła kolekcja mebli łazienkowych SENSO marki Defra. Przyznany tytuł to potwierdzenie wysokiej jakości i wzornictwa produktu wprowadzonego na rynek w maju br.

„Bauder. Spotkania z architekturą”
„Bauder. Spotkania z architekturą”15.11.2018 / czwartek

„Spotkania z architekturą” to nowy cykl organizowany przez firmę Bauder we współpracy z Grupą Sztuka Architektury. Przygotowany przez organizatorów bogaty program będzie się ogniskował wokół atrakcyjnych tematów architektonicznych wzbogaconych o garść informacji technicznych na temat oferty produktowej Bauder.

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych
Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych14.11.2018 / środa

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych, który odbędzie się w dniach 21-22 listopada, to unikalne wydarzenie towarzyszące kongresowi Open Eyes Economy Summit w Krakowie. Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych uzupełnia program główny OEES. FOPA to dwa dni spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać najciekawszych architektów z najlepszych krakowskich biur w ich codziennym środowisku pracy

CAPELLA LED - nowość Lena Lighting
CAPELLA LED - nowość Lena Lighting07.11.2018 / środa

Konstruktorzy z Działu Rozwoju Lena Lighting stworzyli lampę, która zdolna jest pełnić najbardziej wyszukane funkcje. Sterowanie głosowe, dostosowanie barwy do cyklu dobowego człowieka, projektowanie scen świetlnych, funkcja kamery, bezprzewodowa komunikacja z innymi lampami, pomiar wilgotności, temperatury i ciśnienia w pomieszczeniach i wiele innych możliwości to wszystko co oferuje rewolucyjna rodzina produktów CAPELLA LED.

Premiera Vectorworks 2019
Premiera Vectorworks 201906.11.2018 / wtorek

Oprogramowanie Vectorworks 2019, nowa wersja wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do projektowania BIM to przede wszystkim lepsza wydajność i jakość, dzięki czemu projektanci mogą pracować szybciej i osiągać jeszcze więcej.

Firma WIŚNIOWSKI Liderem Rynku Stolarki
Firma WIŚNIOWSKI Liderem Rynku Stolarki30.10.2018 / wtorek

Firma WIŚNIOWSKI, lider produkcji bram garażowych, okien, drzwi i systemów ogrodzeniowych, po raz siódmy z rzędu otrzymała tytuł Lidera Rynku Stolarki, zwyciężając w kategorii bram garażowych. To samo wyróżnienie w segmencie automatyki otrzymał jej partner biznesowy firma Somfy, z którym od kilku lat z powodzeniem rozwija ideę smartCONNECTED, wprowadzając bramy, okna, drzwi i ogrodzenia w nowy wymiar technologiczny.

Architekci doceniają bramę rolowaną Decotherm SB
Architekci doceniają bramę rolowaną Decotherm SB 29.10.2018 / poniedziałek

Przemysłowa brama rolowana Decotherm SB firmy Hörmann wyróżniona została w Konkursie o Nagrodę Architektów - StolArchi. Wyniki konkursu ogłoszone zostały 18 października podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki.

Kulturalnie z ARBET-em
Kulturalnie z ARBET-em29.10.2018 / poniedziałek

Fabryka Styropianu ARBET jako inicjator projektu „ARBET z kulturą” oraz partner projektu „Jan Kanty Fotograficzny” zaprasza na wystawę w Wejherowie. 20 listopada 2018 w Wejherowskim Centrum Kultury o godzinie 18 odbędzie się wystawa „Jan Kanty Fotograficzny”. Autorem zdjęć jest Grzegorz Funke.

CEMEX mentorem Dnia Młodego Architekta
CEMEX mentorem Dnia Młodego Architekta28.10.2018 / niedziela

Podczas Dnia Młodego Architekta 23 października w SARP w Warszawie eksperci CEMEX dzielili się praktyczną wiedzą dotyczącą stosowania produktów betonowych, cementowych i kruszywowych, podkreślając ich właściwości użytkowe i estetyczne w realizowanych inwestycjach.