Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

2 '2019


Miasta dla ludzi


Oferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaO czym myśli architekt o 5 nad ranem?

04.04.2018 / środa

Miejsce spotkania:
Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

Termin spotkania:
10 maja 2018, g. 18:00

Goście:
Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk z pracowni BudCud

Moderator:
Małgorzata Tomczak

Zapraszamy
architektów, projektantów, studentów architektury i kierunków artystycznych


Wstęp wolny!


 

Spotkanie z cyklu: „O czym myśli architekt o 5 nad ranem?”, to kreatywna impreza i wyjątkowe wydarzenie branżowe w luźnej i pozbawionej sztampy atmosferze. Ta ciekawa inicjatywa pod prowokacyjnym tytułem ma na celu zwrócenie uwagi na blaski i cienie związane z codzienną praktyką projektową.


Chcemy wyjść do architektów oraz studentów z ciekawą i pozbawioną nudy propozycją, gdzie najciekawsze biura z Polski, z międzynarodowymi dokonaniami, będą miały okazje zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców, opowiedzieć o swojej praktyce projektowej i dokonaniach.

Na pierwszym spotkaniu będziemy gościć wyjątkowych architektów z krakowskiej pracowni BudCud. To młode i dynamicznie rozwijające się biuro to tak naprawdę architektoniczni influancerzy, którzy wiedzą gdzie i jak powstają najlepsze realizacje architektoniczne na świecie, mają swój styl, międzynarodowe kontakty i unikalny sposób podejścia do architektury.

Dobra architektura i najnowsze trendy - o tym będziemy dyskutować!

Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszego numeru A&B.
Będzie się składało z 20-minutowej prezentacji biura oraz rozmowy z architektami z udziałem publiczności. Bedą na nim poruszane także zagadnienia z  „Atlasu architektury”, który stworzyli architekci na potrzeby kwietniowego A&B, którego byli – na zaproszenie redakcji – kuratorami. Przedyskutujemy zjawiska, jakie mają miejsce w nowoczesnej estetyce architektonicznej oraz najciekawsze projekty i realizacje, które się tam znalazły.

Po spotkaniu zadbamy o podniebienia naszych gości przepysznymi przekąskami i lemoniadami przygotowanymi specjalnie dla nas przez Sabinę Francuz z „Głodnych kawałków”. Będzie więc okazja do dyskusji w mniejszym gronie i nawiązania nowych kontaktów!

Każdy uczestnik spotkania otrzyma od nas dizajnerską torbę z pięknymi upominkami i materiałami od Sponsorów.


 


BudCud
to praktyka architektoniczno – urbanistyczna, od 2010 roku prowadzona przez Mateusza Adamczyka (1981) i Agatę Woźniczkę (1986). Projekty BudCud to nowoczesne opracowania architektoniczne tworzone zawsze z myślą o przyszłych użytkownikach, którzy zasługują na to by żyć w lepszej, zrównoważonej rzeczywistości.

Poza pracą projektową BudCud bierze udział w warsztatach jako tutorzy (OSSA, Mood for Wood) oraz konsultanci międzynarodowych projektów (Wine Park w Telavi, Passages Shanghai). Pracownia należy do platformy Skwer.eu z Warszawy oraz włoskiej New Generations, która zrzesza najbardziej progresywne młode pracownie architektoniczne z całego świata. Swoje projekty BudCud prezentuje podczas wykładów (m.in.:TU Munich, Tongji Univesity Shanghai), a także na łamach licznych publikacji. BudCud to laureaci wielu konkursów architektoniczno – urbanistycznych, m.in.: prestiżowego międzynarodowego konkursu Europan (E9 Warszawa, I miejsce oraz E11 Leeuwarden, wyróżnienie) i Schindler Award for Architecture, Access for All; zdobywcy pierwszego miejsca w międzynarodowym konkursie urbanistycznym na strategię rewitalizacji zbiornika Woroneż w Rosji, wyróżnieni w konkursie chińskiego Expo Ogrodowego w Wuhan.

Obecnie BudCud działa w Krakowie.

Brali udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych: wystawa „2.5D Young Polish Architects”, Helsinki Design Week, Helsinki, wystawa „2.5D Young Polish Architects”, Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallin, wystawa Warszawa w Budowie 8. „Wreszcie we własnym domu. Dom polski w transformacji,” Warszawa, „Koszty Architektury”, Studio BWA Wrocław + Miastoprojekt, Wroclaw, wystawa „BudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam !” w ramach BASK:Jokoa, Wroclaw, wystawa projektów konkursowych Shanghai Passages,China International New Energy Vehicle Show, Hong Kong, „Nowe Żerniki – modelowe osiedle mieszkaniowe” wystawa w Galerii Kordegarda w Warszawie, „Wild Wild East” wystawa w Berlinie, Tile Award 2012 wystawa w ramach targów BAU 2013, Monachium, „Awangarda Jutra ? „ wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu, BudCud wystawa w galerii 4AM Forum for Architecture and Media w Brnie, „Canactions 2012” wystawa w ramach festiwalu architektury Canactions 2012 w Kijowie, Europan 11 wystawa pokonkursowa na Uniwersytecie NHL w Leeuwarden, Europan 11 wystawa pokonkursowa w Holenderskim Instytucie Architektury NAI w Roterdamie, Europan 11 wystawa pokonkursowa w galerii ARCAM w Amsterdamie.« powrót