Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

3 '2019Miasta dla ludzi


Oferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaInne publikacje Wydawnictwa AiB

 Sprzedający  AiB Sp. z o.o.
 Adres  ul. Kielecka 2/55A, 31-526 Krakow
 Miejsce  AiB Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem strony internetowej www.architekturaibiznes.com.pl
 Zamówienia  • Poprzez niniejszą stronę internetową.
  • Pod numerem telefonu: 12 397-49-28
(od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00)
  • wysyłając e-mail na adres: prenumerata@architekturaibiznes.com.pl

 

  Pełna treść regulaminu sprzedaży dostępna jest tutaj.

 

Zamów  > prenumerata > prenumerata studencka

 

 

 

Miasta dla ludzi
Miasta dla ludzi19.09.2018 / środa

Książka Jana Gehla „Miasta dla ludzi” (Cities for People), ukazała się nakładem naszego wydawnictwa, to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy, do jakich odnoszą się współcześni projektanci, planiści i władze miejskie na całym świecie. Jan Gehl, duński architekt i urbanista, nie tylko pisze o tym, jak sprawić, by wielkie miasta stały się przyjazne dla ludzi.

Loegler. Synopsis
Loegler. Synopsis07.07.2015 / wtorek

Za recenzowaną książką stoi jej pomysłodawca i autor: Krystyna Styrna-Bartkowicz. W tym konkretnym przypadku autorem staje się pośrednio i podmiot ksiązki — architekt Romuald Loegler i jego twórczość. W dodatku wszystko dzieje się w Krakowie. Kto jest zbiorowym autorem: Krystyna — Romek i jego dzieła — wszyscy piszący o nim — kultowy Kraków i jego magia?

Miasto to nie architektoniczna zabawa
Miasto to nie architektoniczna zabawa04.05.2011 / środa

Nakładem Wydawnictwa "RAM" ukazała się najnowsza publikacja autorstwa dr. Romualda Maksimiliana Loeglera pt. "Miasto to nie architektoniczna zabawa", w której autor, jak sam pisze: "próbuje zwrócić uwagę na istotne zagadnienia związane z kreowaniem, użytkowaniem i przeżywaniem miasta — ważnymi aspektami determinującymi jakość przyjaznego człowiekowi środowiska zbudowanego."

Wspaniałość budowy tego, co istnieje
Wspaniałość budowy tego, co istnieje15.01.2010 / piątek

Tytuł książki wynika z przekonania, że Romuald Loegler nie tyle wymyśla nową formę, co z istniejącej i uporządkowanej rzeczywistości tylko ją w gruncie rzeczy wydobywa i ujawnia w kształcie budynku. To „tylko" jest jednak „aż", bowiem przyjęty sposób postępowania nie jest łatwy, każdemu przystępny i nie zawsze doprowadza, jak u Loeglera, do pozytywnego skutku. […]

Z porządku uwolniona forma
Z porządku uwolniona forma17.11.2008 / poniedziałek

Książka "Z porządku uwolniona forma" to szczególny zapis myśli projektowej Romualda Loeglera, jednego z najważniejszych, tworzących współcześnie polskich architektów, autora realizacji, które wpisały się do historii polskiej architektury.

Architektura dźwięku
Architektura dźwięku17.11.2008 / poniedziałek

Książka autorstwa Pawła Krausa porusza problematykę akustyki we współczesnej architekturze na przykładzie sztandarowych polskich realizacji ostatnich lat.« powrót